Gyakran nem szívesen beszélünk az emésztési problémáinkról, mert sokszor igen kínosnak érezzük a témát. A megváltozott táplálkozási szokásaink és a stresszes életvitelünk miatt a felborult bioritmusunk, a környezetszennyezés, a vegyi anyagok jelenléte az ivóvízben és az elfogyasztott életeinkben, egyre inkább próbára teszik az emésztőrendszerünket, amelynek következményeként világszerte gyakorivá váltak a gyomor- és bélrendszeri megbetegedések.

Ezek a tünetegyüttesek lehetnek enyhébb lefolyásúak, vagy olyan komoly tüneteket okozó betegségek, melyek fenyegetést jelenthetnek az egészségünkre.

Ide tartozik a Crohn-betegség– a gyulladásos bélbetegségek egyik formája – is, mely egyénre szabott, szigorúan betartott életmódot követel a páciens részéről.

A Crohn-betegség egy olyan autoimmun betegség, amely a bél különböző fázisokban jelentkező krónikus gyulladásával jár. Rendszerint a vékonybél utolsó szakaszát és a vastagbelet érinti, de a tápcsatorna bármelyik szakaszán megjelenhet. A gyulladás nemcsak a bél-nyálkahártyára, hanem az érintett szakaszon az egész bélfalra kiterjed.

A betegség leggyakoribb tünetei a hasmenés, a felszívódási zavarok, amelyhez gyakran társul görcsös, főleg a jobb oldalon fellépő és a hasi fájdalom. A betegség aktív időszakában előfordul láz, valamint a fehérvérsejtek száma is megnövekedhet.

A hozzáférhető bizonyítékok jelenleg nem egyértelműek a Crohn-betegségben alkalmazott probiotikumok hatékonyságát illetően, azonban a Vetom készítményekben is megtalálható Bacillus subtilis hosszú távú és folyamatos pótlása a betegség nyugvó (remissziós) fázisában hatékonynak tűnik a bélhámsejtek védelmében, és a bélflóra egészséges funkciójának helyreállításában.

A gyulladásos bélbetegségekben általában kezelési módszerek kombinációja javasolható. A kórképben gyakran csökken a jó baktériumok, és megnövekszik a káros baktériumok mennyisége. A kezelésére szolgáló gyógyszerek szintén károsíthatják az egészséges bélbaktériumokat.

A bélflóra változása provokálhatja a gyulladást, és az immunrendszer gyengülését is. Így a kezelés során jótékony lehet a probiotikumok használata, amelyek elősegítik az egészséges bélflóra helyreállítását és fenntartását. A gyulladásos bélbetegségek kezelése esetén számba kell azonban venni, hogy minden betegnél más hatásos. A háttérben álló gyulladásos folyamatban többféle kórokozó baktériumfaj is elszaporodhat, megtelepedhet, amelyek különböző módokon reagálnak egy-egy probiotikus kezelésre.

Vetom alkalmazása a betegség nyugvó (remissziós) fázisában

Szeretném felhívni figyelmét, hogy a Vetom termékekre vonatkozó további leírás egy általános javaslat. A bélflóra pontos összetételének meghatározásához, és így a biztonságosabb kezelési stratégia felállításához javasolható fajszintű bélflóra vizsgálat. Ennek elvégzésében szívesen segítünk, jelezze felénk, amennyiben szeretne erről további tájékoztatást kapni.

A Vetom termékek különböző spektrumú bioaktív anyagokat bocsátanak ki, így a szervezetre gyakorolt hatásuk is eltérő. A kapszulás kiszerelések a baktériumok életképességének biztosítására hozzáadott cukrot tartalmaznak, míg a csepp formátumban ugyanezt a funkciót a fermentált kukoricakivonat biztosítja. Amennyiben cukorbetegség gyanúja áll fenn, a csepp formátumú készítmény javasolt.

Crohn-betegség esetén egy lépcsőzetes, átfogó kúra javasolható az optimális hatás elérése érdekében, hogy a bélrendszer minden szakaszát megtisztítsuk a patogén mikroflórától. Ennek az első lépcsője a Vetom 1.1 készítmény szedése 10 napig. Szükség esetén ezzel az alapkészítménnyel megismételhető a kúra, vagy kiterjeszthető egy összesen 30 napos időszakra, a bélfal állapotától függően. Majd 10 nap szünet után a Vetom 3 szedése 10 napig, majd újabb 10 nap szünet után a Vetom 4 termék 10 napos kúrája következik.

Beöntés alkalmazása Vetom 1.23 készítménnyel

A probiotikus beöntés alkalmazói szerint a baktérium kultúra célzott bejuttatásával hatékonyabban tudnak elterjedni a bélben a jótékony baktériumok. A folyékony Vetom 1.23 készítmény a szájon át való szedés helyett, alkalmazható beöntés formájában is, így a bélnyálkahártyán közvetlenebb hatást tud kifejteni.

Alkalmazása: a maximális hatás érdekében a probiotikus hatóanyagokat a végbélbe fecskendezzük 10 cm mélyen. Elvégzéséhez húgycső katétert és orvosi fecskendőt (legalább 15 ml) érdemes használni.

Naponta kétszer 10 ml munkaoldatot kell alkalmazni. Az oldatot a felhasználásig tárolja hűtőben!
Az 1.23 Vetomos munkaoldatos beöntés elvégzése előtt ajánlott egy tisztító beöntést végezni (50 ml= 1/4 csésze gyógynövényes főzet).

Ha a Vetom termékek fogyasztása mellett dönt, felhívjuk figyelmét, hogy a Vetom termékeket ne szedje együtt orálisan antibiotikumokkal és más mikroorganizmusok alapján működő egyéb készítményekkel.

Amennyiben Ön jelenleg kezelésben részesül, feltétlenül tájékoztassa kezelőjét, orvosát arról, hogy azzal egyidejűleg, párhuzamosan szeretné szedni a gyógyszernek nem minősülő Vetom probiotikus étrend-kiegészítő sorozat készítményeit. Kérjük, hívja fel kezelője figyelmét arra, hogy a Vetom készítmények növelhetik az orvos által felírt gyógyszerek, illetve gyógykészítmények szervezetre gyakorolt hatását.

Ajánlott Vetom készítmények